Melikgazi Seramik Kaplama

Melikgazi Seramik Kaplama

Oto seramik kaplama uygulaması aracın dış kaporta aksamında meydana gelebilen otomobil boyasında çizik çatlak ve dökülmelerin önüne geçmek için uygulanan; boyayı koruyan ve aracın daha uzun süre ilk günkü gibi görünmesini sağlayan bir koruma yöntemidir. Aracın orjinal boyası üzerine uygulanan bu yöntem, aynı şekilde orjinal boyanın da zarar görmesini engelleyerek, aynı zamanda çift katmanlı koruma sağlamaktadır.

Seramik Kaplama ürünleri Opak (Düz) boyalı olanlarda boya yüzeyi, vernikli (Base Coat) olanlarda ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil bir üründür.

Geleneksel pasta ve cila uygulamaları akla gelen ilk çözüm önerilerinden biri olsa da, seramik kaplama otomobilin boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve daha etkin bir koruma sağlar. Seramik kaplama malzemesi gümüş molekülleri, silisyum oksit, kil, cam, elmas, kuvars, feldspat, seramik bileşenlerinden kovalent bağ oluşturularak meydana gelir. 

Aracın boyalı dış yüzeyini kaplayan ve aracın boyasının korunmasını sağlayan cam kadar şeffaf ürünün uygulanması, özel işlemler ve uygulamada profesyonellik gerektiren bir süreçtir. 

Araç Seramik Kaplama
Araç seramik kaplama uygulaması bir çeşit boya koruma olarak tanımlanmaktadır. Yapısında bulunan bileşimler sebebiyle; kararma, çatlama, dökülme yapmaz, aksine araç yüzeylerini koruyarak yenileme sağlamaktadır. Ayrıca kiri ve suyu savurarak, aracın rengi ve dokusuna zarar verebilecek etmenlere karşı da savunmaya geçmektedir.

Yurdugül oto seramik kaplama uygulamasını son teknoloji ürünler kullanarak 

müşterilerine sunmakta, ihtiyaç ve talebe göre seçeneklerini oluşturmaktadır.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?
Seramik kaplama uygulaması Yurdugül Oto kalitesi ile alanından uzman kişiler tarafından yapılır. seramik kaplama ürünleri aracın opak yani düz boyalı alanlarında boya yüzeyine uygulanır. Vernikli olanlar ise direkt olarak vernik ile etkileşime geçerek uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil ürünlerdir. Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların olumsuz etkilerine karşı güçlendirir ve etkin bir koruma sağlar.

Etkili koruma aşağıdaki aşamalar ile gerçekleştirilir. 

Birinci Aşama: Aracın üzerinde küçük çizik, çatlak veya göçükler varsa mini onarım hizmetleri kapsamında onarılabilir.
İkinci Aşama: Uygulama öncesi kullanılmış araçlarda kil ile yüzey temizliği, pasta, cila ve hare yapılarak araç yüzeyi Yurdugül Oto uzmanlığı ile geliştirilen ürün olan Ceramix için hazırlanır.
Üçüncü Aşama: Alanında yetkin profesyonellerce herhangi bir alan boş kalmayacak şekilde Ceramix uygulanır.

Öne Çıkarılanlar

Melikgazi Pasta Cila

Pasta cila işlemi, araçların çok daha yeni ve temiz görünmesini sağlıyor. Ayrıc

Melikgazi İç Dış Detaylı Temizlik

Gün içerisinde sıklıkla zaman geçirilen otomobillerin iç temizliği olduk&cced

Yorumlar