Melikgazi Pasta Cila

Melikgazi Pasta Cila

Pasta cila işlemi, araçların çok daha yeni ve temiz görünmesini sağlıyor. Ayrıca ​​araba cilası ile aracın boyasının ömrünü uzatmak mümkün oluyor. ​​​​Araba pasta cila işlemi ile aracınızın çiziklerini kamufle edebilir, daha yeni ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir oto pasta cila işlemi için Yurdugül Oto uzmanlığına güvenebilirsiniz. Pratik bir biçimde ve güvenle araç pasta cila işlemi yaptırabilirsiniz. Peki, oto pasta cila nedir, nasıl yapılır ve pasta cila kaç yılda bir yapılır? Bu soruların yanıtlarına bakalım. 

Aracın performansı, aracın uzun ömürlü olması araç sahipleri için çok önemli. Ancak pek çok araç sahibi için görünüm de çok hassasiyet gösterilen bir konu. Araç görünümü de kaporta ve boya ile yakından ilişkili. Boya ise zamanla çizikler, lekeler gibi sorunlarla ilk günkü parlaklığını kaybediyor. Peki, araçların boyası nasıl korunur?

Aracınızın boyasını korumak üzere bazı konularda dikkatli olabilirsiniz. Örneğin sıcak yaz aylarında aracınızı doğrudan güneş altında bırakmayın. Dolu gibi doğa etkilerine karşı hava durumunu takip edin ve böyle durumlarda aracınızı kapalı bir yere park edin. Bunlara ek olarak aracın boyasını korumak üzere yapılacak bakımlar ile görünümü canlı ve yeni kılmak mümkün. Bu amaçla belirli dönemlerde uzmanlığına güvenebileceğiniz noktalarda pasta cila yaptırabilirsiniz. 

Pasta cila nedir sorusunun yanıtı araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Aslında pasta ayrı ve cila ayrı bir işlem. Bu iki işlem, birbirini tamamlıyor. Pasta işlemi ile boya üzerinde bir inceltme yani zımparalama yapılıyor. Bu inceltme ya da zımparalama ile boya üzerindeki ince çizikler giderilir. Özellikle sürüş sırasında yoldan sıçrayan taşların neden olduğu çiziklerde çok etkilidir. İncelen boyanın üstüne cila yapılır. Cila da daha parlak bir görünüm ve kaynaştırma sağlar. Cila, hem parlaklık sağlamak hem de koruma sağlamak üzere uygulanır. 

Pasta cila uygulaması nasıl yapılır sorusuna daha detaylı yanıt vermek gerekirse; işlem adım adım şu şekilde ilerliyor:

İnce çizikler tespit edilir.
Araç, rüzgar, toz gibi dış etkenlerden etkilenmeyecek bir alana alınır. 
Araç çok detaylı bir şekilde temizlenir ve kurulanır.
Tercih edilen pasta malzemesi, bazı araç ve gereçlerle yüzeye parça parça uygulanır. 
Parça parça uygulanan pasta malzemesi, polisaj makinesi ile yüzeye yedirilir. Burada araç boyasında homojen bir incelme sağlanır. İncelmenin homojen yani eşit dağılacak şekilde uygulanabilmesi çok önemlidir. Bunun için de ustalık ve doğru malzeme gerekir. 
Pasta uygulamasından sonra araç yüzeyi tekrar temizlenir. 
Kuru ve temiz olan yüzeye cila uygulaması yapılır. Cilanın kuruması beklenir. 
Pasta cila uygulaması çok kolay görünen bir işlem olsa da ustalık ve gerekli ekipman yoksa araca zarar verebilir. Bu nedenle mutlaka bu konuda uzman bir noktadan hizmet almak önerilir. 

Öne Çıkarılanlar

Melikgazi Seramik Kaplama

Oto seramik kaplama uygulaması aracın dış kaporta aksamında meydana gelebilen otomobil boyasında &ccedi

Melikgazi Oto Yıkama

Aracınızın çevre koşullarından en çok etkilenen bölgesi dış yüzeylerdir. Aracın

Yorumlar